środa, 8 kwietnia 2015

Mistrz Polski wyeliminowany.

Siemanko. Mistrz Polski został wyeliminowany. W finale PlusLigi zagra Asseco Resovia Rzeszów z LOTOS-em Treflem Gdańsk. Bełchatowianom pozostała walka o brązowy medal z Jastrzębskim Węglem. Jak smutno naszym Skrztom musi teraz być. :(
Krótki opis meczu.
Świetnie w to spotkanie weszli liderzy obu drużyn, czyli Murphy Troy z Mateuszem Miką w drużynie gospodarzy i Mariusz Wlazły z Facundo Conte w PGE Skrze. Cios za cios – tak można powiedzieć o tym spotkaniu. Jednak przy stanie 13:13 bełchatowian postraszył Sebastian Schwarz i w dużej mierze dzięki niemu na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili trzema punktami. Odpowiedź podopiecznych Miguela Falaski była konkretna, bo bez większych problemów doprowadzili do remisu 18:18. W decydującej fazie pierwszego seta więcej szczęścia mieli bełchatowianie, którzy po skutecznym ataku Conte wygrali tego seta 26:24.

I tak było do końca meczu. Na akcję jednych dwoma odpowiadali rywali. W tie breaku gospodarze prowadzili 14:10 i wydawało się, że spokojnie utrzymają tę przewagę. Jednak goście nie rezygnowali. Świetnie zagrywał Conte. PGE Skra zdobyła trzy punkty. Jednak ostatni cios zadał Mateusz Mika. Mrs Boładź